Clarks Ayakkabı

1825'te Cyrus Clark'ın hünerli elleriyle başlayan yolculuk kardeşinin girişimci ruhu ve Singer dikiş makinesinin icadıyla birlikte hızlandı. Ailenin pazarlama başarısı kısa süre sonra markayı 'ayak dostu' imajıyla bütünleştirdi, büyüttü.

Yeni teknolojiler ve yeni hammaddelerin kullanımıyla hızla büyümeye başladı. Sanayileşmenin hız kazanması, tüketim artışı ve moda dünyasındaki hızlı değişim Clarks Ayakkabı'ı zirveye doğru taşıdı. 1910'da iyi işleyen bir stok sistemi geliştirildi. 1930'da ilk reklam gazete sayfalarında görüldü. İlk satış mağazası açıldı.

II. Dünya Savaşı sonrasında global pazardan pay kapma yarışına Clarks Ayakkabı> da girdi. Ayakkabı pazarına getirdiği yeni teknolojiler, kaliteli ürünlerle liderlik zor değildi. 1950'de Nathan Clarks Ayakkabı, asker arkadaşının Kahire'de bir pazardan aldığı botlardan esinlenerek efsanevi 'Çöl Botları'nı hazırladı. 1960'da ise Lance Clarks Ayakkabı, sade bir mokasen stilini yansıtan bir başka efsane modeli dünyaya tanıttı 'Wallabee'. Aynı yıl çocuk kategorisinde de üretime geçildi. 1967'de ülkenin en gözde perakende şirketi Ravel'in yüzde 49'u satın alındı.

ve sonrası '165 ülkede.


( Ayakkabı Mağazaları Listesi için tıklayınız )

ayakkabıcılar , ayakkabı mağazaları , ayakkabı modelleri , ayakkabı firmaları , Clarks Modelleri


Clarks İletişim

Clarks Mağazası

Clarks Mağazası Merkez

Clarks Şubeleri

EFA Tic. ve Paz Ltd
Mesrutiyet Cad., Ravanda Is Merkezi 85/9, 80050
Beyoglu, Istanbul, Turkey
Tel. +212 2514786
Fax. +212 2514787
adoganer@efa.com.tr

Clarks Şubeleri Adresleri

Clarks Şubeleri Telefonları

İSTANBUL Clarks Şubeleri

ANKARA Clarks Şubeleri

BURSA Clarks Şubeleri

İZMİR Clarks Şubeleri