Karacan Dershanesi

Açıköğretim kurs hizmetlerini yasal bir zemine oturtmak amacıyla 1987’de MEB ile başlatılan görüşmeler, yetkililerce YÖK’e yönlendirilir. Karacan’ın 17.12.1987 tarihinde YÖK’e yazdığı ilk resmi yazıyla konu, yeni bir boyut kazanır. YÖK’ten gelen 28.03.1988 tarihli cevabi yazıyla görüşmeler tekrar MEB nezdinde sürdürülür.

MEB’e sadece İngilizce, Bilgisayar, Daktilo, Muhasebe, Sekreterlik gibi geçmişi çok önceki yıllara dayalı ve hali hazırda onayları var olan geleneksel kurs programlarıyla müracaat edilerek 1987’de öğretime başlama izni zahmetsizce alınabilecekken Karacan bu kolaycılığa yönelmemiş ısrarla, Açıköğretim derslerini de içeren Matematik, Kamu Maliyesi, İstatistik, Para ve Banka, Maliyet Muhasebesi, İktisadi Analiz, Ticaret Hukuku, Türk Vergi Mevzuatı gibi Türkiye’de ilk defa Karacan’ın sunduğu programlarla yasal kurum açma yönüne gidilmiştir. Bu programlar, Karacan tarafından Talim ve Terbiye kuruluna 13.04.1990 tarihinde onaylatılarak Açıköğretim’de ilk yasal kuruluşun adımı atılmış olur.


( Dershaneler Listesi için tıklayınız )

Karacan , Karacan dershanesi , Karacan dershaneleri , Karacan dershanesi şubeleri , dershaneler


Karacan Dershanesi Şubeleri

Karacan DERSHANESİ ŞUBELERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Karacan DERSHANESİ ANKARA Karacan DERSHANESİ İZMİR Karacan DERSHANESİ İSTANBUL Karacan DERSHANESİ ADANA Karacan DERSHANESİ AFYON Karacan DERSHANESİ ANTALYA Karacan DERSHANESİ AYDIN Karacan DERSHANESİ BURSA Karacan DERSHANESİ ÇORUM Karacan DERSHANESİ DENİZLİ Karacan DERSHANESİ ESKİŞEHİR Karacan DERSHANESİ ISPARTA Karacan DERSHANESİ İÇEL Karacan DERSHANESİ MANİSA Karacan DERSHANESİ MUĞLA Karacan DERSHANESİ SAMSUN Karacan DERSHANESİ İÇEL İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ SAMSUN İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ ÇORUM İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ İSTANBUL ÜMRANİYE İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ ADANA İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ İZMİR KONAK İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ İSTANBUL PENDİK İLETİŞİM BİLGİLERİ Karacan DERSHANESİ MUĞLA İLETİŞİM BİLGİLERİ