Özel Türkiye Hastanesi Hakkında Bilgiler

Türkiye Hastanesi’nin hizmet takvimi 1990 yılında başladı. Yönetim ve sağlık hizmetlerinin bir bölümün yer aldığı tarihi ana bina, özellikleri korunarak daha işlevsel hale getirildi. Bina ve çevre yerleşimi ile müstesna bahçesi; konusunda uzman ekiplerin çalışmalarıyla kapsamlı bir restorasyondan geçirildi. Böylelikle, ülkemize ve İstanbul’a modern hastanecilik anlayışına uygun, hizmet standardı yüksek, özel hastanecilikte çığır açan önemli bir kurum kazandırılmış oldu.

Türkiye Hastanesi binası, 1894 yılında, Ragıp Paşa başkanlığında ve Sultan II. Beyazıt Han’ın vakıf arazisi üzerinde, Sultan II. Abdülhamit Han tarafından, Bulgar tebaya bir ihsan olarak olarak yaptırılmıştı. Binada, yapım amacına uygun bir anlayışla, Osmanlı döneminden 1988 yılına kadar ‘‘Bulgar Hastanesi” faaliyet gösterdi.

22 Nisan 1991 tarihinde, 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal tarafından resmi açılışı yapılarak Türkiye Hastanesi hizmete girdi. Açıldığı günden itibaren “sağlıkta güvenin adresi’’ olmayı ve ‘‘insana hizmeti, Hakk’a hizmet’’ bilmeyi, temel ilke olarak kabul eden Türkiye Hastanesi, hizmet standardı çıtasını her gün biraz daha yükselterek ülkemizin önde gelen sağlık kurumları arasında yerini aldı.


( Özel Hastaneler Listesi için tıklayınız )

Türkiye , Türkiye Hastanesi , Özel Türkiye , Özel Türkiye Hastanesi , Türkiye Hastanesi Randevu


Özel Türkiye Hastanesi İletişim Bilgileri

Türkiye Hastanesi

Türkiye Hastaneleri

Türkiye Şubeleri

Santral Tel : (0212) 314 14 14
Santral Tel : (0549) 314 14 14
Randevu Telefonu : (0212) 314 12 12
Faks : (0212) 314 14 15
Adres: Darülacaze Cad. 34381
Şişli / İstanbul

İSTANBUL Özel Hastaneler

ANKARA Özel Hastaneler

BURSA Özel Hastaneler

İZMİR Özel Hastaneler