Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

Forum istanbul Alışveriş Merkezi Avrupa’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi
İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 176.380 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 292 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi.

Ev dekorasyonunun öncüsü IKEA ve Türkiye’nin büyük yapı market zincirlerinden Koçtaş; Media Markt, Teknosa, Bimeks gibi markaların başı çektiği geniş teknoloji alanı; Fransız spor mağazası Decathlon’nun yanı sıra Intersport, Adidas, Nike gibi birçok spor markasına ev sahipliği yapan Forum İstanbul, H&M, Boyner, YKM, C&A, Marks&Spencer, Zara, gibi büyük mağazaları, zengin anne-bebek ve cocuk mağaza karması, yemek katı ve restoranları ile İstanbul ve Istanbul dışı ziyaretçileri için tercih edilen bir çekim noktasıdır.

Zengin kategori ve mağaza karmasının yanı sıra, Avrupa’nın en büyük köpekbalığı ailesine sahip İstanbul Sea Life Akvaryum’a ve ilk temalı parkı Jurassic Land’e ev sahipliği yapan Forum İstanbul, Temmuz 2015’de Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ını bünyesine dahil ederek yine bir ilke imza atacak.

Forum İstanbul, büyük ve özel eğlence alanlarının yanı sıra, Cinemaximum Sinemaları, Funlab Eğlence Dünyası, Atlantis Bowling, Tiox Eğlence Merkezi, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu, Sihirli Eller çocuk klübü ve kum kalesi oyun alanı gibi toplam 10 farklı eğlence konseptini birarada sunmaktadır.

Mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi, sanat eserleriyle de İstanbul’da yeni bir hayatın yolunu açan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında konumlanması, yeni metro hatları üzerinde olması, Atatürk Hava Limanı’na sadece 25 dk’da ulaşılabilir olması ile, sadece İstanbullular’a değil, İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçiler için rahat ulaşım ve alışveriş ortamı sunmaktadır.

Çocuklu ailelerin tercihi
Forum İstanbul, müşterilerin, özellikle çocuklu ailelerin rahat ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlamak için müşteri hizmetlerinde fark yaratan projelere imza atıyor. Danışmalardan ücretsiz sağlanan bebek arabalarının yanı sıra, bebeklerin emzirilebileceği, bakımlarının yapılabileceği, içinde bebek bezi otomatı, mikrodalga fırın ve biberon ısıtıcılarının da bulunduğu yedi adet bebek odası bulunuyor. AVM’de bulunan 8 Aile odası ise, anne, baba ve çocukların tuvalet ve bakım ihtiyaçları için düzenlenmiştir. Yemek katında ise mama sandalyeleri, mikrodalga fırın ve biberon ısıtıcılarının yer aldığı üniteler de yine ailelerin hizmetine sunuluyor. Forum İstanbul, Sihirli Eller Çocuk Kulübü ile anne ve babaların alışverişin keyfini yaşarken, çocukların hem eğlenmesine, hem de yaratıcı yönlerini geliştirmesine olanak sağlıyor.

Engelliler için hizmetler
Forum İstanbul’da hasta ve engelli ziyaretçilerin temin edebilecekleri tekerlekli sandalyeler, alışveriş merkezi içerisinde bulunan özel tasarımlı ankesörlü telefonlar , katlar arası ulaşımda kullanabilecekleri asansörler ve her katta engelliler için özel tasarlanmış tuvaletler bulunuyor. Görme engelli kişilerin sosyal ortamlarda bulunmalarını, istedikleri alanlara rahatça erişebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla Forum İstanbul, görme engellilere özel hizmetleri Türkiye´de bir ilki gerçekleştiriyor. Dış alanda sarı klavuz yönlendirmeleri, iç zeminde uyarı işaretleri, tüm alan ve mağaza girişlerinde braille kabartma levhaları, Braille kabartmalı müşteri hizmetleri kitapçığı, yön bulmaya yardımcı olan RF bileklikler, beyaz bastonlar ve sesli renk tanımlayıcı cihazlar da görme engellilerin kullanımına sunuluyor.

Forum İstanbul’da mimari ve sanat eserleri
Forum İstanbul’un ikonik yapıları, etkileyici kubbesi, geniş bulvarları, hepsi ziyaretçilere zengin bir deneyim yaratmak üzere tasarlanmıştır. Yerel mimariden etkilenen birçok unsur Forum İstanbul’da yer almaktadır. Kullanılan renkler denizin tonlarını ve baharatların renklerini yansıtmakta, İstanbul’a bir gönderme yapmaktadır. Kubbe, avlu, cumba gibi unsurlarda Türk mimarisinin izleri görülmektedir.

Multi Development Türkiye’nin açtığı tüm Forum Alışveriş Merkezleri’nde olduğu gibi Forum İstanbul’da da kalıcı sanat eserleri yer alıyor. Ünlü heykeltıraş Hanefi Yeter’in “Dünya Kapısı” adını verdiği dev kapı, alışveriş dünyasına da bir kapı açıyor. Rus sanatçı Daria Bokareva’nın 2006 yılında 1. Uluslararası Dokuma Heykel Sempozyumu kapsamında gerçekleştirdiği “Enerji” adlı yapıt da Forum İstanbul’da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. AVM içindeki çeşitli aydınlatma unsurları ise tasarımları ile fonksiyon ve estetiği birleştiriyor. Web Sitesi : http://www.forumistanbul.com.tr/

Forum istanbul Alışveriş Merkezi Nerede?

Forum istanbul Alışveriş Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa İstanbul Tel : 0(212) 443 13 50

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.