Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş sitesi Markafoni, 2008 yılında kuruldu. Giyim, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, çanta ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok kategoride Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü markalarını % 90’a varan özel indirimlerle üyelerine sunan Markafoni, bugün moda ve lifestyle’ın ikon markası haline geldi.

Başarılı pazarlama ve iletişim stratejisiyle pek çok ödüle layık görülen Markafoni, 2014 yılında Naspers Grubu’nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil oldu. Markafoni, 129 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers Grubu’nun çatısı altında, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Dünya devleriyle Türkiye perakende sektörünü buluşturuyor

Global pazarlarda faaliyet göstermek isteyen firmalarla yeni işbirliği fırsatlarını sunan bir platform haline geldiklerini aktaran Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:
“Naspers Grubu’nun gücüyle adımız artık büyük global şirketler ile birlikte anılıyor. Sektörümüzün büyümesine katkı sağlamak amacıyla sahip olduğumuz bu avantajı Markafoni ve ülkemizdeki diğer firmalarla paylaşmaya öncelik veriyoruz. Bu yılın başında gerçekleştirdiğimiz özel bir etkinlikte Naspers Grup şirketleri ile Türkiye pazarının değerli perakende oyuncularını bir araya getirdik. Bu buluşma hepimiz için oldukça önemli bir adımdı ve ilk meyvelerini de adL ile aldık.”
“Temmuz ayı başında ikinci etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Naspers çatısı altındaki 30’dan fazla ülkeyi ve 3 kıtayı temsil eden Allegrogroup, eMag, Fashiondays, Souq, Spree ve Esky şirketlerinin tepe yöneticileri bizimle olacak. Markafoni Grubu olarak, Türkiye online moda perakendesi sektörünün büyümesi temel hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

3 yılda 1 milyon adet ürün satışı hedefleniyor

Gerçekleştirdikleri işbirliği ile başta Romanya olmak üzere online platformlar üzerinden ilk 3 yılda 1 milyondan fazla ürün satmayı hedeflediklerinin altını çizen Adil Işık Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık da şirket stratejisini şöyle özetledi:
“Yurt dışı pazarlarda hızla mağaza açmaya devam ediyoruz. Şu an 22 ülkede 60 mağazamız mevcut. Aynı başarı ve satış grafiğini online mecralarda yakalamak için Markafoni Grubu’nun uzmanlığı ve networkünden yararlanarak başta Romanya olmak üzere Polonya ve diğer Doğu Avrupa ülkelerinde hızla büyümek istiyoruz. Ürünlerimiz bölge ülkelerinde büyük bir beğeni ve ilgiyle karşılanıyor. Bu fırsatı Türkiye’deki alanındaki uzman şirketlerle değerlendirme stratejisi güdüyoruz. Yaptığımız işbirliklerinin katkısıyla bu yıl yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz.”

Markafoni Adres ve Telefon Bilgileri

Adres : Ayazağa Cad. No:4 Uniq İstanbul Plaza: B2 / Kat:3 / Maslak – Sarıyer

Tel : 0850 300 18 47

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.